Keramický ateliér manželů Pracných je rodinnou rukodělnou tvůrčí dílnou, jež vznikla v letech 1987-1988. Milan Pracný je absolventem špičkové umělecké školy v Bechyni.
Jeho práce nese stopy jeho ročního pobytu ve Španělsku a studijních cest za poznáním práce keramických dílen ve Francii, Skandinávii, Africe, USA a v Kanadě. Tvůrčí činnost manželů Pracných je rovněž ovlivněna jejich pobytem a studiem tvorby užitkové keramiky v Tichomoří na Havajských ostrovech. Známkou kvality a oceněním je osobní prezentace práce manželů Pracných na umělecké univerzitě ve státě New York. Nedílnou součástí tvůrčího kolektivu jsou paní Jana a Marie.
Ateliér komplexně vybavuje užitkovým keramickým nádobním, nápojovou a dekorativní keramikou a keramickými světly restaurace, hotely, kavárny, čajovny, cukrárny, pizzerie a obřadní síně. Zhotovuje rovněž originální ceny pro sportovní soutěže včetně mistrovství světa.
Dělá reklamní předměty a dárkové soupravy s plastickými značkami nebo visačkami úspěšných firem v dárkovém balení. Tyto dárky jsou určeny k použití v rodinách, což je trvalou připomínkou dárcovy firmy a z hlediska reklamního je výraznou předností dárku. Ateliér nezapomíná ani na dárky k životním jubileím. Keramiku manželů Pracných používá mnoho významných a vážených rodin z oblasti umění, obchodu a sportu u nás i ve světě.
Keramiku lze použít do myček nádobí a mikrovlnných trub. Je zdravotně nezávadná. Tento katalog obsahuje pouze část tvorby. Výhodněji lze celý sortiment koupit v prodejně ateliéru, v omezené míře ve speciálních obchodech a galeriích.